COMUNA MOFTIN, cu sediul în comuna Moftin, sat Moftinu Mic, str. Principală nr. 219, județul Satu Mare, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare revizuite/actualizate pentru proiectul ”Extindere rețele de canalizare și retehnologizare stație de epurare, comuna Moftin, județul Satu Mare” amplasat în comuna Moftin, localitățile Domănești, Moftinu Mare și Ghilvaci.

Decizia autorității de mediu, precum și informațiile relevante pentru luarea deciziei pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Satu Mare, din municipiul Satu Mare, str. Mircea cel Bătrân nr. 8/B, la următoarea adresă de internet: http://apmsm.anpm.ro și la sediul titularului proiectului.

Observațiile/contestațiile publicului se primesc la sediul APM Satu Mare, în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.